132 відгуків
Компания «Hemps»
+380 (96) 734-73-22
+380 (93) 983-99-18

Конопляне насіння попереджує онкозахворювання

Конопляне насіння попереджує онкозахворювання
Останнім часом продукція з конопель знаходить більш широке застосування, у тому числі в нетрадиційних напрямках, асортимент виробів з конопель значно розширюється. Враховуючи надзвичайно важливу цінність насіння, у ряді країн, зокрема до Канади, коноплі культивують не з метою виробництва волокна, а як зернову олійну культуру. При їх вирощуванні перевага надається низькорослим сортів з високою врожайністю насіння, більш придатними для збирання врожаю зернозбиральними комбайнами. Стебла конопель при цьому є побічною продукцією і використовуються, в основному, для виготовлення будівельних, ізоляційних матеріалів та целюлози.
До органічного складу насіння конопель входять різноманітні корисні кислоти, які використовуються в косметичній промисловості та при дієтичному харчуванні.
Стеаринова кислота – один із важливих компонентів мила. Широко використовується в косметичній промисловості, входить в склад багатьох косметичних засобів. Позитивно впливає на шкіру – пом’якшує і надає шкірі приємної матовості, сприяє проникненню біологічно активних добавок. Стеаринова кислота і стеарин (суміш стеаринової та пальмітинової кислот у співвідношення 1:3 з домішкою миристинової, лауринової і олеїнової кислот) є одним з основних компонентів захисних, зволожуючих та інших емульсійних косметичних виробів.
Стеаридонова і лігноцеринова кислоти входять у склад мозку і відіграють велику роль у лікуванні онкологічних захворювань. Стеаридонова і арахідонова кислоти важливі для дієтичного харчування людини.
Пальмітинова кислота, як і стеаринова, використовується в косметичній галузі.
В олії конопель є такі жирні кислоти, яких не виявлено в багатьох інших рослинах та продуктах харчування, або вони містять їх у значно меншій кількості, ніж у конопляній олії. Так, у льоні (другого за кількістю рослинного джерела ненасичених жирних кислот) не знайдено, наприклад, гамма-ліноленової і стеаридоникової кислот.
Як показують результати досліджень, сорти конопель містять різне співвідношення жирних кислот, серед яких лінолева кислота є основною складовою конопляної олії.
Відходами переробки насіння конопель при одержанні олії є макуха, цінний кормовий продукт та добавка для збагачення кормів протеїнами.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner